Trepid näitavad sinu iseloomu

Trepid on üks keerukamaid projekteerimis- ja ehituselemente, sest funktsionaalse ja kauni valmistoote jaoks tuleb arvestada ruumi, turvalisuse ja detailidega.

Valmistame erinevaid treppide disaine. Toome välja loetelu ja lühitutvustused, et saaksid leida endale just selle õige ja parima lahenduse.

Trepi materjalid - puidust, metallist või klaasist

Materjali valik on trepi puhul ülioluline. Trepp peab sobituma sinu kodu üldmuljega ja samas seda kaunistama. Treppi valima hakates võid end avastada aga kirjust materjali-valiku nimekirjast. Selles olukorras tasub võtta aega ja leida endale see õige, sest trepp ehitatakse pikaks ajaks ja sellest saab sinu kodu oluline sisustuselement.

  • Puidust trepp on looduslik ja soojast materjalist, mis lisab ruumile soojust ja elegantsi. Puidust treppe saab töödelda erinevate viimistlusvahenditega, mis aitab kujundada meelepärase stiili ja luua loovust toetava keskkonna. Samuti on ta jalale mugav ning pehme. Puidu puhul tuleb vaid meeles pidada, et ta vajab aegajalt hooldust nii nagu ka naturaalparkett.
  • Metalltrepid on väga vastupidavad ja modernsed, sobides hästi kaasaegse stiiliga.
    Tänapäeval on need ühed populaarsemad, kuid ka nende puhul kasutatakse puidust trepiastmeid või spoonitud trepiastmeid. 
  • Võimalik on ka läheneda loovalt ning kombineerida materjale. Näiteks kombineerides puitu, metalli või klaasi saame luua erilisi ja silmapaistvaid lahendusi. Kindlasti tasub mõelda ka valgustuse peale. Valikut tehes tasub arvestada oma kodu interjööriga ning harjumustega.

Trepi värv

Materjalide lai valik toob kliendi lõpuks ka trepi värvini. Tasub endalt küsida, milline toon sobib minu kodu interjööri kõige paremini? Üldiselt tasub järgida lihtsaid reegleid - heledad ja külmad toonid suurendavad ruumi, soojad ja tumedad aga kahandavad. Kindlaim lahendus on näiteks beež, pruun, naturaalne puidutoon, mis on ajatud ja sobivad pea igasse elamisse. Värvist enam on tähtis aga pinna kulumiskindlus. Tänapäeval on olemas kvaliteetsed pinnakatte tooted, mis tagavad nii trepi ohutuse, vastupidavuse kui ka silmailu. Trepi värvi saad küll teatud määral muuta ka hiljem, kuid värvipsühholoogiaga tasub siiski juba kohe arvestada. Meil on lahendused ka selleks, et trepil ei libiseks.

Kuidas valida trepipiirdeid?

Trepipiiret peetakse trepi kui sisustuselemendi tähtsamaks osaks, sest see on visuaalselt kõige nähtavam. Trepipiire on tõke, mis takistab inimestel trepi küljelt alla kukkumast. Piire peab olema piisavalt tugev, et see ei puruneks, kui keegi sellele kukub või seda surub. Piire ei ole trepikäsipuu, see tuleb valida eraldi.

Aina populaarsemaks on muutunud klaasist piirded. Piirdeklaas võib olla karastatud, toonitud, läbipaistev või ka kombinatsioon eelnevast, mistõttu leiab igaüks endale õige. Klaasist piire sobib nii puidust, metallist kui ka betoonist trepile. Metallist trepipiire on soodsam alternatiiv klaaspiirdele. Samas saab metallist teha ka väga keeruka disainiga trepipiirdeid.

Kõige soodsam ja klassikalisem on siiski endiselt puidust trepipiire. Kuid see ei sobitud tihtipeale tänapäevaste modernsete majadega. Samas saab ka puidule anda moodsa disaini.
Seega valik on trepipiiretel kirju ja lai.

Treppide hinnad

Trepp on sisustuselement, mille ehitusel ei tasu kvaliteedi osas kärpeid teha. Trepi eluiga on pikk ning seetõttu tahab selle ehitus ja paigaldamine omajagu aega, energiat ja ka raha. Treppide hind sõltub peamiselt kolmest elemendist: mõõdust, disainist ning materjalist.
Seega iga trepi hinna kalkuleerime välja peale kliendiga suhtlust, et saada teada eelistused trepi disaini osas. Mõõdud võtame kas kohapeal või edastab klient meile maja projekti või trepi jaoks vajalikud mõõdud.

Erinevad treppide kujundused

Trepp on kui suhtlusvahend erinevate tasandite vahel, seega selle kuju ja välimus on äärmiselt oluline. Treppide stiil on muutunud ajaga küll lihtsamaks, kuid võrdselt tellitakse nii kinniseid kui ka lahtiseid treppe. Kinnise trepi puhul tuuakse argumendiks, et soovitakse trepi alla ehitada panipaik, kapp või asetada sinna kodumasinaid. Avatud trepid sobivad kitsamatesse kohtadesse ja esikutesse jättes ruumist õhulisema mulje. 

Kõige sagedasemad trepi kujud on kas I, U või ka L tähe-kujuline lahendus. Klient võib soovida ka keerdtreppi, sik-sakilist, puksidel treppi või üldsegi erilahendust. Valikuvõimalus teebki trepist nii olulise sisustuselemendi. Vaata erinevaid treppide kujundusi ja vali sobiv lahendus.

Konsoolsed Trepid

Konsoolsed trepid on kindlasti väga silmapaistvad ja ei jää kellegil märkamata. Konsoolse trepi puhul tasub teada seda, et seda ei saa kõikjale siiski paigaldada. Selleks peab olema kindlasti kivisein. Juhul kui tunnete sedasorti trepi vastu huvi tuleks varakult meiega ühendust võtta, sest sellise trepi puhul on vaja enne sise- töödega alustamist kindlasti teha eeltööd trepi paigalduseks.

U-Trepid pöördega

Pöördega U-trepid on üldjuhul valmistatud puidust. Võib kasutada ka metalli, kuid sellisel juhul tuleb arvestada teatud nüanssidega. Puidust pöördastmetega treppe saab valmistada kahel viisil, kas sik-sak puidust taladega või põskpuudega.

U-kujulise mademega Trepid

U-kujulisi mademega treppe saab valmistada nii metallist, puidust kui ka konsoolsena. Sellised trepid vajavad küll veidi rohkem ruumi, kuid samas saab trepi alust pinda hästi ära kasutada. Paljudel juhtudel oleme mademe alla teinud uksed.

Mademega L-Trepid

Mademega L-Treppide puhul tuleb arvestada sellega, et need võtavad veid rohkem ruumi kui Pöördega L-Trepid. Samas on sellise trepi puhul hea see, et seda saab ehitada kõikvõimalikel viisidel. Metallist sik-sak taladega, ühel talal, konsoolsena jne. Loomulikul ka puidust ühel talal, kahel talal ja põskede vahele.

Sirged Trepid

Sirged Trepid võtavad üldjuhul kõige rohkem ruumi, kuid samas oma lihtsuselt on nad soodsamad kui teised Trepid. Sirgeid treppe saab samuti valmistada kõivõimalikel viisidel.

Puksidel Trepid

Puksidega trepi teeb eriliseks tema vähene konstruktsioon. Astmed toetuvad teineteise peale metallist puksidega, moodustades ühtse terviku. Sisse saab installeerida led valgustuse nagu ka teistele treppidele.

Varvaslauaga Trepid

Varvaslaudadega Treppide puhul saab hästi trepi alust ära kasutada. Kuna varvaslaud kaitseb selle eest, et tolm ja praht all olevatele asjadele peale ei kuku. Juhul kui trepi juures on aken tuleb arvestada sellega et varvaslauaga trepid ei lase valgust läbi.

Põskpuudega Trepid

Põskpuudega Trepid on seepärast kindlasti head, et nendel ei pea ilmtingimata poste olema. see tähendab seda, et põsed saab omavahel sedasi ära siduda, et pole vaja poste mis maha toetuksid.

Puidust Sik-Sak Trepid

Puidust Sik-Sak Trepid on õhulised. Küljepealt vaadatuna on ilusti näha trepi kuju. Juhul kui tegemist suhteliselt pimeda kohaga soovitaks kindlasti sik-sak treppi.

Ühe talaga Trepid

Trepid ühel talal on Tugevad, kuid tuleb arvestada, et vahelagi peab olema hästi toestatud. kuna sellise trepi kaal mõjub ühele punktile väga suure jõuga. Viimistlus toimub samuti pulbervärviga mis on väga hea vastupidavusega ja laia toonivalikuga.

Sik-Sak Trepid

Trepid kahel metallist sik-sak talal on oma vastupidavuselt väga tugevad ja silmale ilusad. Talade viimistluseks kasutame pulbervärvi, mis on väga vastupidav ja toonide
valik väga lai. Samas võib metalli ka lakkida saavutades väga erilisi tulemusi.

Puidust ühe talaga Trepid

Puidust ühe talaga trepid on osutunud väga populaarseks. Tähelepanud tuleks ka pöörata trepiastme esiservale, mis on alla ära keeratud. Jättes sedasi massiivsema mulje ja andes trepile ohutuse. Sedasi jääb trepi astmete vahele väiksem vahe

Lehtmetallist Trepid

Sarnaselt puidust põsepuudega treppidele saab kasutada küljepuude asemel lehtmetalli. Sellised trepid paistavad õhulisemad välja.

Keerdtrepid

Üheks ruumisäästlikumaks võimaluseks on keerdtrepid. Siiski tuleks arvestada ka sellega, et igapäevaseks kasutamiseks ei ole keerdtrepp kõige mugavam lahendus. Keerdtrepil kedagi endast mööda lasta on pea võimatu. Evakuatsioonitrepiks on keerdtrepp siiski hea lahendus. Kindlasti sobib keerdtrepp ka sellisel juhul, kui majas on juba üks suurem trepp või kui trepp  viib kuhugi ruumi, mida ei kasutata igapäevaselt.

Erilahendusega trepid

Juhul kui ei leia standard lahendustest abi, siis aitab teid erilahendus. Siinkohal laske oma fantaasial lennata ja meie püüame need teoks teha. Võtke meiega julgesti ühendust ja arutame koos, mis teile võiks sobida.

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Mob: 56241839